ketvirtadienis

naktys/vakarai. part viii

An Education. kadangi pažiūrėtas vos prieš kelias valandas, tai visi įspūdžiai itin švieži. hm. tai viena iš tų juostų, kurias reikėtų rodyti mokyklose, kokioj 10 klasėj - pats tas. filmas nuolankiai tarnauja posakiui mokslas yra šviesa, beveik aiškiai parodo, kas yra gera ir kas bloga, tad kaip ir netenka sukti galvos, kas ir kodėl. nežinau. nepasakyčiau, kad labai sužavėjo.

Martha Marcy May Marlene. filmas, kuriam pasibaigus dar kokias dešimt minučių buvo apėmusi what-the-bloody-hell būsena. viskas vyksta tarsi be jokios konkrečios priežasties, tie amžini flashback'ai blaško ir neduoda tiek informacijos, kiek norėtųsi. na žodžiu. geriausia filmo vieta buvo marthos daina. daugiau kaip ir nieko.

Stardust Memories. mielasis allenas, vudis allenas. pats atliko pagrindinį vaidmenį (nenuostabu), tik šįkart neaišku, ar vaidino, ar tiesiog buvo savimi prieš visas kameras. juosta įdomi tuo, kad kartais sunku atsirinkti, kur filmas, o kur filmo filme motyvai. neužkietėjusių alleno gerbėjų turbūt nesužavės, man patiko.

Y Tu Mama Tambien. atviras (kartais turbūt net per daug) filmas apie tris žmones, kurie leidžiasi į roadtripą. šedevru nevadinčiau, nes, berods, žiūrėjau tik tam, kad paspoksoti į gael garcia bernal, tačiau negaliu sakyt, kad veltui iššvaisčiau laiką. žodžiu, toks per vidurį.

Keeping Mum. ah, čia toks senas senas siekis pagaliau pamatyt šį filmą nuo pradžios iki galo, nes kiek buvo bandyta žiūrėti, vis atsibosdavo nesibaigiančios reklamos per tv. aišku, žiūrėjimo priežastis - rowan atkinson. pati juosta - kupina įdomaus ir retkarčiais keisto britiško humoro. neblogai.

J'ai Tue Ma Mere (I Killed My Mother). prancūziška, pusiau biografinė pačio režisieriaus istorija. sunkus filmas, bet turbūt tas sunkumas priklauso nuo pačio žiūrovo šeimyninio gyvenimo patirties. filmo pagrindinė ašis yra sūnaus ir motinos santykiai, tad visa kita - tarsi antras planas. žinoma, xavier dolan yra puikus režisierius ir aktorius, tačiau tai turbūt neįtikintų manęs žiūrėti filmą antrąkart (spoiler alert: filme niekas nieko nežudo, pavadinimas tėra metafora).

Le Temps Qui Reste (Time To Leave). made in france. istorija žmogaus, kuris puikiai žino, kiek jam liko laiko. ėjimas džiaugsmo ir pilnatvės link. turbūt kiek neįprastas, bet vis vien.

Funny Games U.S. ah, michael pitt. filmas mano sąraše atsidūrė vien dėl šio aktoriaus, bet vis neatsirasdavo progos jį pagaliau peržiūrėti, kol akys neužkliuvo ties pavadinimu tv programoje. taip, mano siaubo filmų manija jau seniai seniai praėjusi ir užmiršta, bet ką jau čia. įtampa filme sukurta profesionaliai. ar buvo vietų, kai norėjosi slėptis po antklode? taip, nors joks kraujas upėmis iš esmės nesilieja.

The Skin I Live In. visų garsiai ir gausiai apkalbėtas, aptartas ir išnagrinėtas. kiek nepatogus. pakankamai daug tylios sumaišties, kol viskas nepradeda stoti į savo vietas. aktorių darbas atliktas puikiai, nors vis vien antonio banderas man geriausiai žiūrisi desperado su savo gitaros dėklu. :D

The Bucket List. nicholsonas ir freemanas - duetas, kalbantis pats už save. bet pamirštant šių pavardžių spindesį kino pasaulyje, šis filmas man pasirodė ne daugiau negu vidutinis. net kažkiek nuobodus. idėja - puiki, tačiau išpildyti ją buvo galima ir geriau.

Choke. nežinau, ar buvo įmanoma puikiau ekranizuoti chuck palahniuk knygą beveik nenutolstant nuo jos esmės (nebent padarant filmą ilgesnį kokiu pusvalandžiu, nes ne taip jau ir lengva sutalpinti visą ironiją į 90 minučių). galbūt nerekomenduočiau žiūrėti prieš tai neperskaičius novelės, o jei jau skaitėt - pirmyn.

Last Chance Harvey. imdb iškelia puikų klausimą - when it comes to love, is it ever too late to take a chance? taip - nuspėjamas, taip - labai romantiškas, bet šviesus ir pozityvus filmas. lengvam vakarui, kai už lango lyja ir kai niekur nereikia eiti.

About Schmidt. vėl imdb tagline pataiko tiesiai į dešimtuką: schmidt happens. ir išties. juokinga, rimta, ironiška ir gyvenimiška schmidto kelionė. kur? labiausiai į save.

The Reader. kate winslet po šio filmo į savo lentyną pasistatė oskaro statulėlę. nė kiek nenuostabu - aktorės vaidmuo tiesiog neįtikimai puikus. meilės istorija. iš dalies - šiek tiek neįmanoma, ir dar įvilkta į pokario laikotarpį. nors juosta tikrai verta dėmesio, man galbūt būtų patikę labiau, jei po pirmos valandos filmas būtų pasibaigęs. kartais visų kortų atskleidimas nėra pats puikiausias pasirinkimas, or maybe it's just me.

Dazed & Confused. 1976-ieji. mokyklos baigimas. grupė jaunuolių, nežinantys, ką ir kaip toliau daryti. žvilgsnis į jų vieną dieną-naktį. neblogas.

Flipped. gan ilgai atidėliotas filmas, o visai be reikalo. jei imsim tik paviršių, tai - dviejų vaikų meilės istorija, pateikta jų abiejų akimis. iš pradžių šiek tiek erzino tas pasikartojimas, tačiau vėliau pavyko įžvelgt viso to prasmę ir tikslą. kapstantis giliau - istorija daugiau nei puikiai fiksuoja vertybes ir tai, kas iš tikrųjų svarbiausia gyvenime. yra ko pasisemti. nežinau, man patiko.

The Terminal. kažkada nužvelgtas imdb.com, po kiek laiko - aptiktas per tv, taigi - kodėl ne. nepaisant to, kad filmas laaaaaaabai holivudinis, o aktorių žvaigždutės mirga marga super ryškiai, žiūrėti buvo smagu. galbūt dvi valandos - kiek per daug, tačiau pabaiga atperka viską.

Stranger Than Fiction. šiam filmui parašiau aštuonetą, turbūt labiausiai už pačią idėją, nors tikėjausi kažko įspūdingesnio. kas nenustoja stebinti - lietuvių sugebėjimas išversti pavadinimus - sukurtas haroldas. seriously?

Good Will Hunting. gus van sant. dar vienas puikus veikėjų pateikimas (nežinau, kaip jam tai pavyksta). tik man viską gadino matt damon, tiesiog niekad nebuvau didelė jo fanė. skaičiai: 8,2 įvertinimas, 158-a vieta imdb.com top 250, 2 oskarai.

pabaigai - šiek tiek pozityvumo iš islandijos:

Inni. dauguma jau matė filmą heima ir daugelį jis jau sužavėjo. inni - antras sigur ros dvd, šįkart kiek kitoks; mano manymu - dar labiau magiškas. akimirkos iš koncerto, juodai baltas kosmosas, trumpi gabalėliai iš interviu bei grupės pirmųjų dienų. dėmesio centre - muzika ir tik muzika, kiekvienas garsas, kiekviena nata. bet apie tai nereikėtų kalbėti. reikėtų eiti ir žiūrėti. klausytis.

1 komentaras:

Miglė rašė...

Kiek gerų filmų papylei :)
Išsisaugojau ir porą rekomendacijų, dėkui už jas!