penktadienis

naktys/vakarai. part ii

Bright Star. ne filmas, o poezija, tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme. gražus, estetiškas, puikiai perteikta xix amžiaus dvasia ir subtilus ryšys tarp dviejų žmonių. su įdomiu kambaryje auginamų drugelių prieskoniu.
 Basquiat. filmas apie žmogų, pakeitusį dailės istoriją bei meno sampratą. filmas apie tai, kaip vieną dieną neturi nieko, o kitą - esi viskas. tereikia prieiti prie andy warhol'o ir pasiūlyti jam nusipirkti savo pieštą paveikslėlį. kas patiko - nebuvo jokios pompastikos, kuri dažnai neišvengiama statant filmą apie mirusį menininką. vienintelis filmo minusas - courtney love.
 Jean-Michel Basquiat: The radiant child. sakyčiau, puikus dokumentinis filmas, kurio man labai norėjosi po to meninio varianto. yra įdomios medžiagos, taip pat ir interviu su pačiu jean-michel. verta.
 Silence becomes you. prisipažinsiu, šį žiūrėjau vien dėl to, kad jis buvo filmuotas lietuvoje, o ir aktorius joe anderson paliko neblogą įspūdį filme across the universe. na bet ką jau čia - imdb.com kalba už mane: filmas turi tik 3.9 įvertinimą. ir tikrai - žiūri, ir nieko. istorija gal ir būtų nebloga: dvi sesutės parsiveda namo vaikiną ir abi su juo gyvena. tačiau mažų mažiausiai graudžiai juokingi yra tie mistiniai efektai, kuomet iš niekur ima ir pasirodo jų mirusio (?) tėvo dvasia. nuoširdžiai sakau - negaiškit laiko su šituo ir sutaupykit 88 minutes savo gyvenimo.
 Mozart and the Whale. regis, šis filmas mano sąraše atsidūrė pažiūrėjus Black balloon. tačiau turiu pripažinti - pastarasis buvo žymiai geresnis. mano manymu, istorija apie mocartą ir banginį buvo kiek perspausta ir nė nežinau kodėl, bet žiūrint neapleido dirbtinumo jausmas. ar verta pamatyti? jei nepradėsit žvilgčiot į laikrodį ir tikrint, kiek dar liko laiko iki filmo pabaigos, tuomet taip.
 Black Swan. visų išgirtas, iškeltas į aukštumas ir aprašytas/apkalbėtas filmas. pati jį žiūrėjau gana neseniai, regis, gruodį. žiūrėjau ir stebėjausi, kurgi tas nuostabumas, apie kurį visi netilo dar gerą pusmetį po filmo pasirodymo. nuvylė ir natalie portman vaidyba. tiesą sakant, nė nežinau, kiek kartų pagalvojau - what the hell is wrong with her? ta monotoniška, superlėta kalbėsena be jokios išraiškos. ir dar pagrindinis vaidmuo! ir dar 8.2 įvertinimas imdb.com!
Blue valentine. dar vienas filmas, apie kurį, mano nuomone, buvo kalbėta daugiau, negu reikia. tikėjausi kažko ypatingo, nes prieš žiūrėdama perskaičiau krūvas teigiamų atsiliepimų, o viskas, kas filme patiko, - ryan gosling akys ir scena, kai mergina šoka jam grojant.
The last kiss. pirma žiūrėjimo priežastis: zach braff. aišku, prie šio filmo galima klijuoti just another love story etiketę, bet man jis paliko įspūdį. gyvenimiškas, paprastas, pilnas abejonių, galiausiai kiek skaudus ir liūdnokas. puikus akcentas numeris vienas - žodžio ir sprendimo galia. puikus akcentas numeris du - kovok dėl savo norų. puikus akcentas numeris trys - neįmanomų dalykų nebūna.
Control. tikriausiai nė kiek neprašausiu sakydama, kad šis filmas daugeliui atvėrė langus ir duris į kažką naujo. man taip pat, ir vien dėl šios juostos vakarais įsijungiu joy division ir sau dainuoju - dance dance dance dance dance to the radio, nes kaip kad filme buvo ištarta - i am a believer in joy division. fucking hallelujah. puiki muzika, puikūs aktoriai, juodai balti vaizdai ir intymus žvilgsnis į genijaus sielą.
 Shine. filmas, kurį pirma manęs suspėjo pažiūrėti mama. po jo pasakė: žinai, geras. taigi, žiūrėjau ir aš. istorija apie pianistą, siekiantį savo svajonės, istorija apie tėvo ir sūnaus santykius, istorija apie tai, kas būna, kai užgęsta šviesos nulipus nuo scenos. rekomenduotinas.
Cashback. apie ką? labiausiai apie laiką. apie jo stabdymą ir apie akimirkos svarbą. filmas, pagardintas įspūdingais piešiniais ir puikiu siužetu.
 Hesher. šio filmo laukiau nuo tada, kai metallica paskelbė, jog jame skambės kelios jų dainos. nekantravau, nes buvau tikra, kad tokia daina kaip fight fire with fire tiesiog negali būti bevertės juostos dalimi. ir ką gi mes turime? joseph gordon-levitt ilgais plaukais ir ištatuiruotu viduriniu pirštu ant nugaros ir dar labai taiklų klausimą - is natalie portman in everything these days? nė nežinau, ar filmas patenkino lūkesčius. nė nežinau, ar galiu pasakyti, apie ką jis yra apskritai. 106 minutės visiško padrikumo.
 Midnight in Paris. užtenka vos vieno filmo, kad galėtum woody allen'ą pavadinti genijumi. unikalūs siužeto vingiai, magiška paryžiaus dvasia ir dar magiškesni laikrodžio dūžiai vidurnaktį. savito šarmo turinti istorija, kuri už originalų scenarijų nuskynė oskarą.
 Clerks. ironijos kupina juosta. negalėčiau jos pavadinti juokingiausiu matytu filmu, bet rezultatas, sakyčiau, gana neblogas. bene labiausiai patikusi akimirka: Cat Admiring Bitter Customer: Cute cat. What's its name? Randal Graves: Annoying customer.
  Savage grace. šokiruojantis, kartais nejaukus, tiesmukas, atviras. tačiau žiūrint nė karto nesinorėjo išjungti. užburiantis savitumu ir eddie redmayne vaidyba. skanus kąsnelis profesionalių dramų mėgėjams.
 The yellow handkerchief. graži istorija ir ašarą nubraukti verčiantis jos happy ending'as. neprailgstantis; puikiai tinka vakarams, kai norisi ko nors lengvo. ypatingas bruožas - amžinas kristen stewart poker face.
  New York, I love you. man sakė: pažiūrėk, bet geriau už paryžiaus versiją nebus. ir nebuvo, tačiau tai nė kiek nenuvylė. filmas apie miestą, kuris nemiega net ir tamsiausią nakties minutę. subtilu, žavu, retkarčiais juokinga. ypatingas bruožas: natalie portman. vėl.
  Ondine. atsitiktinai aptiktas perjunginėjant tv kanalus, tačiau itin džiugus atradimas. filmas apie pasakas ten, kur jų nė kvapo nebūta, ir apie mažus stebuklus. žvilgsnis į pasaulį vaiko akimis skambant sigur ros. verta verta ver ta.
  RHCP: Funky monks. must-see visiems, nesvarbu, ar žinai visą red hot biografiją, ar tiesiog kažkada pasigarsinai radijo imtuvą grojant dani california. valandos trukmės dokumentinis filmas apie albumo blood sugar sex magik gimimą, apie grupę kaip vieną organizmą ir apie grupę kaip apie atskirus žmones. trumpa anthony išpažintis pabaigoje, ir galiu beveik garantuoti, kad po filmo norėsis susirasti dainą under the bridge.
 Inception. and there it goes... stipri aktorių komanda, keturi oskarai ir 8.8 reitingas imdb.com, o aš pasibaigus filmui sugebėjau tik palinguoti galva. daug veiksmo, sapnas sapne, kurį sapnuoji, kad sapnuoji, nes kažkas tave sapnuoja sapne, kurį sapnavo kitame sapne, kurį sapn... die va ži. the longest movie evar, nes nė nežinau kiek kartų žvilgčiojau į laikrodį. jei būčiau Sniegena, ir aš mielai pasirinkčiau užmigti filmo pradžioje ir nubusti jau bėgant titrams.

3 komentarai:

Sniegena rašė...

jau čia tai nesuklydai
sapnas sapne, kurį sapnuoji, kad sapnuoji, nes kažkas tave sapnuoja sapne, kurį sapnavo kitame sapne, kurį sapn...die va ži
šypt. šypt

Dharmos Valkata rašė...

oo, Inception. 2ą kartą to filmo manęs nebeprivertė pažiūrėti niekas :D
Dėl control ir cashback visiškai pritariu, tačiau black swan..nemanai, kad jai ir reikėjo tokią įkūnyti? Manau, čia tobuliausias kada nors jos sukurtas vaidmuo, tikrai.

Greta. rašė...

suprantu, kad natalie portman ten turėjo būti gležna ir paklusni, bet kartais apima jausmas, kad ji penkių žodžių sakinį geriausiu atveju ištaria per minutę. žinoma, skonio reikalas.