šeštadienis

Žali lapukai.

Paskutines akimirkas skaičiuoja liepos ketvirtoji, o mes šypsomės. Nes mes laimingi bepročiai. Ar gali būti geriau.? --- Tu miegi dėl užuolaidų kvapo Ir tik vėjas blakstienų galiukais Ropinėja nuo tavęs nusisukęs. Tu miegok, nes kairėj dangaus pusėj Nieko gero, tik sninga žiedais. „Parduodu ledus,“ sako vėjas. „Parduodu ledus. Parduodu ledus.“ Ir stogai apsvaiginti vien šypsosi vėjui, Kuris geltonom akim apžavėjęs Skaičiuoja žvaigždes, skaičiuoja paukščius. „Parduodu ledus,“ ramiai ištaria vėjas, O mėnulis vien tyli, lyg lietų mylėtų. „Parduodu ledus,“ sako vėjas ir juokiasi visas dailus. Nuo nirvanos naktim nusagstytas Rūkas kyla, o tu vis miegi. Bėgiojantis vėjas blakstienų galiukais Spėlioja, ar tu jį jauti. „Parduodu ledus,“ sako vėjas Ir šypsos pieštukais balsu nutapytu. O mėnulis avietėmis kvepiantį rytą Vien tyli. Nedrįsta. Neperka ledų. Tarp eilučių įsiterpia žiemos. Ir nuo plikledžių daros baisu. Vėjas įkvepia nevilties rimą Tarsi laiko atodūsį paskutinį. Mėnulis vien šypsosi, tyli kantriai, O vėjas pabalusiais pirštais Atmeta plaukus. Jie lyg muzika Nuskamba plačiai. „Parduodu ledus,“ paskutinįjį kartą Vėjas šnabžda. Nutyla staiga. Mėnulis pakyla, žvaigždes ramiai vaiko, Šypsodamas sako: „Perku.“

7 komentarai:

Aurimas Nov rašė...

O geriau būt negali. (wasntme)

SALTis rašė...

Eilėrašty įdėta daug tikro, realiai išgyvento jausmo.
Neįtikėtina, bet tas jausmas kažkokiu būdu prasiskverbia pro "žodžių plyšius".
Pradžiai epitetų pakaks. ;)

Cloud. rašė...

Na, čia ne eilėraštis.

SALTis rašė...

Spėju,kad tai turi ypatingą reikšmę, ar darbelis bus pavadintas eilėraščiu ar - ne. ;)
Dabar turbūt pasakysi, kad tai ne "darbelis". ;)
Na gerai, tai kas tai?
:)

Cloud. rašė...

Ypatinga viso to reikšmė yra tik ta, kuri sueina į vieną vienintelį dalyką - liepos ketvirtąją. O šitas daiktas yra tas, kuris turi tris paprastus akordus. Tuo viskas ir pasakyta.. :)

Aurimas Nov rašė...

O liepos ketvirtosios reikšmė yra labai didelė. Ir kaip gerai, kad to nesupras jokie kaukėm prisidengę nuliukai. Stengtųsi, kaip įmanydami, o vis tiek akiraty matytų Laivės statulos suknelę ir nieko daugiau. :)

SALTis rašė...

Kas tai be būtų, bet man patiko :)
Jei gėlių nebūtų pavadinę gėlėmis, nuo to jos menkiau nebūtų kvepėjusios. ;)